Zapraszamy na otwarty wykład prof. Iwony Lorenc z Wydziału Filozofii UW zatytułowany: Śmierć, sztuka i dotknięcie realnego.

O wykładzie

Zapraszamy na otwarty wykład online prof. Iwony Lorenc z Wydziału Filozofii UW

9 maja o godz. 17:00

(dla studentów pracowni Koncepcji Artystycznych i Domeny Publicznej  i nie tylko)

zatytułowany: Śmierć, sztuka i dotknięcie realnego

Link do wykładu

Po wykładzie zaplanowana jest dyskusja.

Informacja o wykładzie od prof. Lorenc:

W wykładzie przedstawię filozoficzny komentarz do problematyki, której dotyka videoprojekt Ewy Bobrowskiej pt. Lamentum 66 . Podzielę się z Państwem własnymi przemyśleniami, a właściwie współ-myśleniami z kilkoma przywoływanymi przez siebie filozofami. Dotyczą one paradoksu śmierci,  możliwości ujęcia go przy pomocy środków artystycznych i filozoficznych oraz problemu dotknięcia przez sztukę tego, co realne, w kontekście problematyki współczesnych demokracji.

Lecture in the framework  of Art for Democracy and Peace grant awarded by the European Commission