Sylwetka Absolwenta Wydziału Sztuki Mediów

Studia I Stopnia

Profil kandydata na studia I stopnia

Kandydat powinien posiadać świadectwo maturalne. Kandydat powinien wykazać się predyspozycjami, które w ocenie członków wydziałowej komisji egzaminacyjnej pozwolą mu nabyć w toku studiów wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne potrzebne do działalności zawodowej i artystycznej.

Na powyższe predyspozycje składają się:

1. Podstawowe umiejętności plastyczne.

2. Wrażliwość na elementy składowe języka sztuk wizualnych takie jak między innymi; forma, przestrzeń, kolor, kompozycja, ruch, czas.

3. Zdolność do indywidualnej reakcji audiowizualnej na zjawiska otaczającego świata.

4. Zainteresowanie aktualnymi zjawiskami w sztuce współczesnej.

5. Predyspozycja do formułowania i wyrażania własnych opinii.

6. Otwartość na różnorodność kulturową.

7. Kultura osobista.

Kwalifikacje Absolwenta – Pierwszy Stopień

• Absolwent posiada podstawową wiedzę dotyczącą wykorzystania narzędzi w realizowanych projektach, w zakresie wybranej przez siebie specjalizacji.

• Absolwent posiada podstawową wiedzę dotyczącą istotnych historycznych i współczesnych osiągnięć artystycznych.

• Absolwent posiada wiedzę w zakresie technicznych i technologicznych aspektów wypowiedzi artystycznej.

• Absolwent posiada umiejętności warsztatowe i zawodowe niezbędne do realizacji projektów w obszarze współczesnych sztuk wizualnych zawierających elementy interdyscyplinarne.

• Absolwent posiada umiejętność wyciągania wniosków i formułowania opinii w odniesieniu do własnych realizacji.

• Absolwent nabywa kompetencje społeczne w zakresie pracy w zespole.

• Absolwent posiada kompetencje do podejmowania współpracy z interesariuszami obecnymi na rynku pracy.

• Absolwent kieruje się zasadami etyki w podejmowanych działaniach twórczych.

• Absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.

Sylwetka Absolwenta Wydziału Sztuki Mediów
Studia II Stopnia

Profil kandydata na studia II stopnia

Kandydat powinien posiadać dyplom ukończenia studiów I stopnia. Kandydat powinien wykazać się predyspozycjami, które w ocenie członków wydziałowej komisji egzaminacyjnej pozwolą mu nabyć w toku studiów poszerzoną wiedzę oraz zaawansowane umiejętności i kompetencje społeczne potrzebne do samodzielnej działalności artystycznej.

Na powyższe predyspozycje składają się:

1. Sprawne posługiwanie się narzędziami i technikami umożliwiającymi wypowiedź artystyczną w obszarze sztuki mediów.

2. Rozbudowana, wykształcona, aktywna, wrażliwość audiowizualna.

3. Predyspozycje do prezentacji i uzasadnienia własnych koncepcji artystycznych.

4. Zdolność do krytycznej oceny zjawisk społecznych.

5. Poszerzona orientacja i zainteresowanie zagadnieniami sztuki współczesnej.

6. Otwartość i rozumienie różnorodności kulturowej.

7. Wysoki poziom kultury osobistej.

Kwalifikacje Absolwenta – Drugi Stopień

• Absolwent posiada poszerzona wiedzę dotyczącą wykorzystania narzędzi
    w realizowanych projektach.

• Absolwent posiada pogłębioną wiedzę dotyczącą historii sztuki mediów
    i współczesnych zjawisk artystycznych.

• Absolwent posiada wiedzę w zakresie wykorzystania zaawansowanych technicznych
    i technologicznych aspektów wypowiedzi artystycznej.

• Absolwent posiada umiejętności niezbędne do tworzenia interdyscyplinarnych projektów w obszarze sztuki mediów.

• Absolwent posiada umiejętność wyciągania krytycznych wniosków i formułowania opinii w odniesieniu do realizacji artystycznych.

• Absolwent nabywa kompetencje społeczne w zakresie tworzenia zespołów realizujących projekty artystyczne i kierowania ich pracą.

• Absolwent posiada kompetencje do podejmowania i rozwijania współpracy
    z interesariuszami obecnymi na rynku pracy i instytucjami kultury.

• Absolwent kieruje się zasadami etyki w podejmowanych działaniach twórczych.

• Absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów trzeciego stopnia.