Pracownia Obrazowania dla Mediów prowadzona jest na 2 i 3 roku stacjonarnych i niestacjonarnych studiów licencjackich. W związku z rozwojem nowych technologii stwarzających artystom nowe szanse, takie jak AI ale także generujących zmiany, współczesny twórca i student ASP, powinien myśleć i pracować interdyscyplinarnie. Proponowany program pracowni oferuje odnajdywanie metod oraz poszukiwanie środków artystycznych w ramach łączenia wielości dostępnych mediów przekazu artystycznego. Przenikanie się technik tradycyjnych, analogowych z najnowocześniejszymi metodami obróbki cyfrowej, przy pogłębianiu świadomości twórczej i odnajdywaniu optymalnych sposobów kreacji artystycznej w obrębie obrazowania intermedialnego odpowiada zapotrzebowaniom współczesnego artysty (studenta ASP). Swój profil dydaktyczno-artystyczny szlifowała jako asystentka prof. Rosława Szaybo i prof. Janusza Stannego, których pracownie magnesowały studentów.W pracy ze studentami kieruje się myślą, że dydaktyk zawsze pozytywnie powinien inspirować studentów, szukać w realizowanych przez nich projektach wartościowych aspektów, pozostawać otwartym na sugestie młodszego pokolenia i pomagać młodym adeptom sztuki odnaleźć w sobie to, co jest dla nich najbardziej charakterystyczne i indywidualne. Gwarantuje to największy sukces relacji mistrz-uczeń – obopólną satysfakcję ze wspólnie realizowanych prac. Tematy realizowane są zawsze we współpracy z instytucjami zewnętrznymi, co pozwala na budowanie imponującego portfolio.
Realizowane w pracowni tematy:
W roku akademickim 2024/2025 planuję m. in. kontynuowanie współpracy
– z Instytutem Badań Literackich PAN poprzez realizację zadania dla jego rocznika „Napis”, z
call papier Okruchy świadectw. Napisy, Inskrypcje, Inicjały, Głosy w kulturze, www.napis.edu.pl
– z Yareal Polska
– oraz nawiązanie współpracy z Uczelnią Korczaka poprzez realizację zadania konkursowego
na projekt murali dla gmachów uczelni w Warszawie i jej filiach.
– goszczona przeze mnie w maju br. na WSM delegacja z berlińskiej filii Hong Kong
Economic and Trade Office planuje organizację wspólnej konferencji w listopadzie 2024 oraz
wizytę dla studentów i dydaktyków w budowanym kompleksie kultury i sztuki m+ w Hong
Kongu.
W wyniku pracy ze studentami realizowane w ramach pracowni projekty zawierają w sobie
gwarancję zaistnienia w szerokiej przestrzeni publicznej. I to zarówno poprzez zakotwiczenie
w instytucjach, jak i eventach i wydarzeniach dostępnych opinii publicznej oraz w publikacjach. Dzięki temu studenci będą mieli możliwość zaistnienia na rynku, co ułatwi im zbudowanie portfolio, rozszerzenie kontaktów z interesariuszami zewnętrznymi, a docelowo, podjęcie przyszłej pracy.
Akademia natomiast zyskuje dodatkową możliwość wykazania się współpracą ze środowiskiem społeczno-biznesowym.
Warto podkreślić, że dzięki mojej współpracy studenci Wydziału Sztuki Mediów nawiązali współpracę ze znaczącymi instytucjami i wydarzeniami kulturalnymi oraz środowiskiem biznesowym takimi jak Polska Akademia Nauk (Instytut Badań Literackich), Międzynarodowy Festiwal I. J. Paderewskiego, Ośrodek Dialogu i Analiz Think Tank, sieć hoteli Holiday Inn, Leroy Merlin, Domoteką, Festiwal Warszawa Singera, Festiwal Filmów i Spotkań NieZwykłych, Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, Fundacją La Strada, Muzeum
Powstania Warszawskiego, Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży EZRA UKSW, Fundacja Polsko-Niemieckie Pojednanie.
Sukcesy
Zdobyliśmy nagrody: II Nagroda dla Pauliny Stawskiej za pracę „Suwak” w konkursie „Mowa nienawiści – wykluczam wykluczanie”, ŻIH, 2014 r. oraz II Nagrodę ex aequo dla Flavii Rodrigues i Sylwii Jagielskiej za projekt neonu Kina Czary, 2015 r.
Współpracowaliśmy również z Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym; w konkursie na plakat „Fundata Anno 2005”, wykonanych z okazji 10. rocznicy powstania Oddziału Dom Kuncewiczów nagrody zdobyły osoby studenckie:
I miejsce: Marta Bystroń,
II miejsce ex aequo: Rafał Chobot i Stanisław Klucznik,
III miejsce: Magdalena Wieczorek,
wyróżnienie: Katarzyna Boniecka.
W dniach 25.04 – 30.09 2015 r. w Domu Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym prezentowana była wystawa projektów, która włączona została w program IX Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.
Konkurs w Roku Ireny Sendlerowej na projekt tablicy upamiętniającej jej działalność, nagrodę otrzymała studentka Zuzanna Bochenek, 2018 r.
Studenci Konrad Brasławski i Wiktoria Witkowska zostali finalistami międzynarodowego konkursu na plakat CITY/NATURE (2021/2022)
Studenci Jakub Augustyniak i Natalia Ślepowrońska zostali finalistami ogólnopolskiego konkursu na plakat „Balladyna” w ramach festiwalu Teatropolis 2024 w Łodzi (22-27.03.2024).
Studentka Weronika Krekora została finalistką oraz wzięła udział w pokonkursowej wystawie plakatów „Empatia” (6.04-4.06.2024) w holu Teatru Modrzejewskiej w ramach Legnickiego Festiwalu SREBRO 2024 w Legnicy.
W roku 2024 przeprowadziłam konkurs na obiekt/rzeźbę LIXA w ramach współpracy z Yareal Polska, nagrody otrzymały osoby studenckie:
Maciej Rembieliński i Jakub Augustyniak.
radiokolor
vogue
yareal
Wystawy i wydarzenia związane z pracownią:
„Fundata Anno 2005”, wystawa plakatów wykonanych z okazji 10. rocznicy powstania Oddziału Dom Kuncewiczów, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, wystawa została włączona w IX Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2015 r.
„Jeść”, wystawa plakatów zaprojektowanych do Magazynu QA Marty Gessler (nr 1/LATO 2015) prezentowanych podczas Targów Książki Kulinarnej w CSW Zamek Ujazdowski w lipcu 2015 r.
Wystawa zbiorowa studentów Pracowni Projektowania Intermedialnego,Galeria (-1) Centrum Olimpijskie im. J.P.II Wybrzeże Gdyńskie 4, lipiec 2015 r.;
Wystawa plakatów wykonanych na Międzynarodowy Jazzowy Konkurs skrzypcowy im. Zbigniewa Seiferta jaki odbył się w dniach 24-27 sierpnia 2016 r., Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, 2016 r.
Pokaz spotów multimedialnych promujących II Międzynarodowy FestiwalIgnacego Jana Paderewskiego we współpracy z Fundacją Ave Arte, prezentowany10 listopada w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie, 2016 r.
Wystawa plakatów promujących „Noc Basenów” w Bukovina Terma Hotel Spa Bukowina Tatrzańska, 2016r.
Prezentacja spotów multimedialnych zrealizowanych w ramach współpracy z Muzeum Marii i Jerzego Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym Multimedialna „Książka Życia”, klasyczny i elektroniczny program promocji czytelnictwa w Muzeum Nadwiślańskim, SARP, ul. Foksal 2, Warszawa, 2017 r.
W latach 2016 – 2018 wybrane realizacje powstałe w Pracowni Obrazowania dla Mediów
eksponowane były w Student Depot Polonez w Poznaniu, w ramach Akademii Otwartej w Kinie Dobra w Warszawie (pokaz prac odbył się podczas prezentacji filmu Druga strona plakatu z okazji 103. rocznicy urodzin Henryka Tomaszewskiego), na Gali Otwarcia hotelu Holiday Inn Warsaw City Center oraz w ramach XII Festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.
W dniach 19.05 – 29.05 w Galerii Spokojna na WSM ASP odbyła się wystawa studencka „Granica”. Ten temat zrealizowany został równolegle w trzech pracowniach na studiach niestacjonarnych WSM: Pracowni Przestrzeni Malarskiej, Koncepcji Obrazu (prowadząca mgr Beata Konarska), Pracowni Obrazowania dla Mediów (prowadząca dr Katarzyna Stanny) oraz Pracowni Języka Wizualnego w Komunikacji (prowadząca dr Magdalena Małczyńska- Umeda).
granica-wystawa
Wystawa plakatów studentek i studentów z Pracowni Obrazowania dla Mediów dr Katarzyny Stanny „Więź”, Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży EZRA UKSW, Warszawa, październik 2022 r.
Pokaz plakatów studenckich w ramach IX edycji Międzynarodowego Festiwalu I. J. Paderewskiego, PROM Kultury Saska Kępa w Warszawie, listopad 2022 r.
Wystawa plakatów studentek i studentów z Pracowni Obrazowania dla Mediów dr Katarzyny
Stanny z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją, Urząd Dzielnicy Bielany, Warszawa, luty 2023 r.
Wystawa „Mamy Prawo!” zorganizowana w ramach Warszawskiego Tygodnia Praw
Człowieka (3-10.12.2023) w Pałacu Czapskich.
Wystawa „Brückner Średniowiecze odzyskane.” prezentowana w Bibliotece Narodowej w Warszawie, 30 września 2023 r. https://www.fpnp.pl/galeria_asp.html, we współpracy z Fundacją Polsko-Niemieckie Pojednanie, pod patronatem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W dniach 11.12.2023 – 05.01.2024 wystawa została zaprezentowana na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie promując twórczość studentów poza granicami Polski.
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 1
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 2
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 3
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 4
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 5
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 6
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 7
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 8
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 9
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 8