DROGIE CZY TANIE

Pracownia Tekstu Eksperymentalnego Wydziału Sztuki Mediów ASP w Warszawie zaprasza na publiczne czytanie tekstów. Interesuje nas praktyka artystyczna, która używa słowa pisanego jako swojego głównego medium. Posłuchacie wierszy, opowiadań, pieśni, dzienników i prac dźwiękowych – 14 różnych form wypowiedzi, których centralnym elementem jest tekst.

Co, gdzie, kiedy

„DROGIE CZY TANIE”
publiczne czytanie tekstów z Pracowni Tekstu Eksperymentalnego Wydziału Sztuki Mediów ASP w Warszawie
Turnus na Wolskiej
ul. Wolska 46/48
środa, 24.01.2024, godzina 20.00

osoby studenckie biorące udział

Paulina Bijoch
Katarina Cabala
Julia Cichocka
Domi Depowska
Olga Dyjak
Natalia Polkowska
Joanna Smogorzewska
Aleksandra Stefaniak
Sara Stupiec
Aga Suchocka
Piotr Szczęsnowicz
Urszula Trawniczek
Daga Urman
Aleksandra Z

Wydarzenie na FB

Pracownia Tekstu Eksperymentalnego

Studentki i studenci koncentrują się na badaniu tekstu, języka i internetu jako źródła praktyki artystycznej. Zajęcia zachęcają do eksperymentowania ze słowem pisanym, rozmaitymi formami publikacji oraz zjawiskami związanymi z post-internetem, badając ich performatywne i wizualne możliwości, a także siłę przekazu. Teksty tworzone w pracowni są autonomicznymi dziełami sztuki. Mogą przybierać formę wierszy, sztuk teatralnych, manifestów, powieści lub innych eksperymentalnych propozycji.

Ważnym aspektem procesu edukacyjnego jest refleksja nad językiem, jego relacją ze światem, jego możliwościami nazywania, a nawet redefiniowania rzeczywistości. Pracownia ma charakter intermedialny będąc na styku dyscyplin związanych z lingwistyką i sztukami wizualnymi.

instagram Pracowni Tekstu Eksperymentalnego

Autorki plakatu