Aleksandra Murawska

Aleksandra Murawska ur. w 1999 r. w Warszawie. Absolwentka studiów licencjackich (2022) i magisterskich (2024) na Wydziale Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Za oba swoje dyplomy zrealizowane w Pracowni Przestrzeni Audiowizualnej została wyróżniona wyróżnieniem dziekańskim.  Stypendystka Rektora w roku akademickim 2022/2023. Od  2023 sprawuje funkcję przewodniczącej dwóch kół naukowych: Przestrzeń Audiowizualna Forma Otwarta.  W okresie luty – czerwiec 2023 roku studiowała na czeskim FAVUBrno University of Technology w pracowni the Body Design Studio w ramach programu Erasmus+.  Aktualnie jest asystentką w Pracowni Podstaw Inscenizacji oraz w Pracowni Przestrzeni Audiowizualnej na swoim macierzystym Wydziale.

Przewodnicząca kół naukowych: Przestrzeń Audiowizualna oraz Forma Otwarta

W swojej twórczości łączy aktywności performatywne i rzeźbiarskie w działaniach dokamerowych realizowanych w technice wideo. Od 2023 roku bada możliwości  wideo 360° VR w kontekście czasoprzestrzeni. Zajmuje się problematyką opresji kultury patriarchalnej i ludzką tożsamością.

wystawy zbiorowe:

• ICIA Cave Festiwal, Wydział Intermediów na ASP w Krakowie, Polska (2022)
  • Noc Muzeów, ASP w Warszawie, Polska (2023)
  • Performance Lublin Platform, Galeria Labirynt w Lublinie, Polska  (2023)
  • Kolize Festival, České Budějovice, Czeska Republika (2023)
  • Metafizyka i Plotki, Fundacja Alina w Warszawie, Polska (2023)
  • The Formless is What Keeps Bleeding, Heavy Manners Library 1200 Alvarado Blvd, Los Angeles (2024)

staże:

Instagram @olkamurr