The Lines of War

EASD Escola d’Art i Superior de Disseny de Castelló, Hiszpania
13-17  lutego, 2023

Wystawa ukazuje współczesne ujęcia sytuacji kryzysu wojny, ujawnia jej fizyczne i mentalne ślady. Przestrzeń badań artystycznych, przeprowadzonych przez uczestników wystawy stanowiła społeczna i architektoniczna tkanka miejska Warszawy.

Artyści z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Malwina Bątruk, Ewa Bobrowska, Urszula Grzelka, Marta Jabłońska, Andrzej Jachiewicz, Justyna Kałęcka, Justina Los, Iga Niewiadomska, Marta Normington, Wiktor Olendzki, Barbara Pazio, Adrianna Szadzińska, Filip Zubowski

Kuratorki

Ewa Bobrowska, Lorena Cuenca

Wystawa została zorganizowana na uczelni EASD Castello w Hiszpanii jako pokłosie konwersatorium Contemporary Art &Theory prowadzonego w roku 2022/23 przez dr Ewę Bobrowską (ASP w Warszawie), Lorenę Cuencę (EASD Castello, Hiszpania) i Marianę Castro (Instituto Superior Miguel Torga, Coimbra)  w ramach programu Blended Mobility Erasmus +.

fotografie: Filip Zubowski