Skład Jury:

6. Olga Prokopiak – Head of Marketing Yareal Polska

Podcast z audycją w Radiu Kolor

Dr Katarzyna Stanny, prof. Uczelni opowiedziała o realizacji
zadania przez studentów wspominając o historii Wolskiego
Biennale Rzeźby (1968), którym inspirowała się część studentów
biorących udział w konkursie. Do konkursu przystąpiło 27
studentów i studentek, z czego 23 uczestników spełniło warunki
regulaminu konkursu.

Wyniku dyskusji dotyczącej aspektów wizualnych, artystycznych
oraz możliwości realizacyjnych zaprojektowanych obiektów
wyłoniono trójkę finalistów uzyskujących następujące nagrody:

Pierwsza nagroda:
Harmonia kontrastów
autor Maciej Rembieliński (I rok, I stopnia studia niestacjonarne)

Druga nagroda:
Słoneczniki na Woli – autor Jakub Augustyniak (I
rok, I stopnia studia niestacjonarne)

Trzecia nagroda:
Homo Viator – autorka Zofia Jackowska (III rok I
stopnia, studia niestacjonarne)

„Współpraca przy konkursie na rzeźbę była dla osób studenckich prowadzonej przeze mnie pracowni dużym wyzwaniem. Po spotkaniu z przedstawicielami Yareal Polska i otrzymaniu niezbędnych informacji oraz materiałów przystąpiliśmy do pracy.

Na zajęciach rozmawialiśmy o funkcji rzeźby miejskiej oraz Wolskim Biennale Rzeźby (1968), które stało się inspiracją dla uczestników konkursu. Jako pierwsze powstawały szkice koncepcyjne, później, w zależności od osoby realizującej projekt tworzony był albo model w 3D albo model rzeczywisty.

Ostatnim etapem pracy było zaprojektowanie planszy z prezentacją obiektu, jego opisem koncepcyjnym oraz kosztorysem. Na każdym etapie pracy studenci mieli wsparcie firmy Yareal dotyczące informacji na temat możliwości realizacyjnych oraz moje w obszarze artystycznym. Bogaty narzędziowo wachlarz
zrealizowanych makiet, dowiódł kreatywności i talentu osób studentckich Wydziału Sztuki Mediów, które  zostały zaproszone do wzięcia udziału w tym niezwykle interesującym przedsięwzięciu dającym młodym artystom i artystkom możliwość zaistnienia w przestrzeni publicznej w postaci zrealizowanego obiektu przed budynkiem LIXA w Warszawie”
powiedziała dr Katarzyna Stanny, prof. Uczelni, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

współorganizatorzy wydarzenia