Oświetlenie Planu i Postprodukcja Obrazu Cyfrowego

Przedmiot kierunkowy 1 i 2 roku studiów I stopnia studiów niestacjonarnych.

Oświetlenie Planu.
Celem zajęć jest przygotowanie uczniów do samodzielnej twórczości z wykorzystaniem fotografii cyfrowej. Studenci ćwiczą posługiwanie się sprzętem oświetleniowym oraz zapoznają się z możliwościami oświetlania planu zdjęciowego. Ćwiczenia warsztatowe rozwijają umiejętności studenta w zakresie praktycznego wykorzystania oświetlenia planu i rejestracji obrazu.

Postprodukcja Obrazu Cyfrowego.
Zajęcia z postprodukcji obrazu cyfrowego mają na celu zapoznanie się ze standardami jakości obrazu, jego korekcję oraz przygotowanie do druku.

Celem zajęć jest wykształcenie wśród studentów świadomości i umiejętności wykorzystania narzędzi rejestracji obrazu do realizacji własnych pomysłów artystycznych. Studenci uczą się także dobierać odpowiednie narzędzia i przyrządy, które najlepiej oddają ideę pracy. Ważną częścią zajęć jest rozwijanie umiejętności pracy w zespole.

Treści programowe nauczania:
Zapoznanie się ze sprzętem oświetleniowym.
Zapoznanie się ze sprzętem fotograficznym.
Obsługa sprzętu.
Pomiar światła.