W ramach Multimedialnej Majówki - 19 maja 2024, Uniwersytet Muzyczny F.Chopina - zapraszamy na pokaz dwóch projektów z ASP

Multimedialny projekt „Stażewski RYTMicznie”

pomysł projektu, wizualizacje, montaż: dr hab. Paula Jaszczyk, prof. uczelni (ASP),
choreografia, taniec: mgr Agata Pankowska (UMFC),
muzyka - dr hab. Aldona Nawrocka (UMFC),
PREZENTACJA o 18.30 w Audytorium Szymanowskiego.

Projekt „Stażewski RYTMicznie” to multimedialne działanie inspirowane twórczością Henryka Stażewskiego, polskiego artysty żyjącego w latach 1894-1988. Praca ta, to wielowarstwowe wideo łączące świat plastyki, muzyki i tańca. Rytmiczne, wieloelementowe prace artysty stały się pretekstem do różnorakich interpretacji.

Projekcja filmów

Prace osób studenckich Wydziału Sztuki Mediów z Pracowni Struktur Wizualnych dr hab. Pauli Jaszczyk, prof. uczelni:
Balewska Anna, Buratyński Kay, Drobysz Joanna, Jeskie Jakub, Kurzac Barbara, Łońska Karolina, Maciejewska Jagoda, Przewodowski Antoni, Sokołowska Ams, Szczanowicz Mateusz, Umiński Szymon, Urbaniak Zofia, Wolska Karolina.
Improwizacja (fortepian/perkusjonalia/live-electronic): dr hab. Aldona Nawrocka (UMFC), mgr Oktawia Pączkowska ( Szkoła Doktorska UMFC),

PREZENTACJA o 19.00 w Audytorium Szymanowskiego.

Czarno-białe filmy, oparte na ostrym ciętym montażu, poruszające zagadnienie Dysonansu oraz filmy w kolorze, mające gęstą splątaną strukturę, przedstawiają impresję na temat Symfonii miasta. To krótkie prace, trwające po 1 lub 2 minuty, to ćwiczenia dająca osobom studenckim 1 roku podstawową wiedzę na temat narzędzi plastycznych, fotograficznych czy filmowych, ćwiczenia, które tematycznie odnoszą się do zagadnień muzycznych. Dźwięk tworzony na żywo będzie ulotnym wrażeniem, impulsem, tłem, a czasem akustyczną metaforą wizji.

Bezpłatne bilety do uzyskania:

– w księgarni Chopin University Press (pon. 16:00-20:00, wt. 12:00-16:00, śr. 16:00-20:00, czw. 12:00-16:00, pt. 12:00-16:00),

– w biletomacie Bilety24 w hallu wejściowym UMFC (opłata manipulacyjna 1 zł)

– online w serwisie Bilety24 (opłata manipulacyjna 2 zł):

bilety24