Aby prawidłowo przygotować teczkę należy zapoznać się z wytycznymi dostępnymi w Regulaminie rekrutacji. Kandydat na kierunek Sztuka Mediów zamieszcza w systemie Internetowej Rejestracji Kandydata portfolio cyfrowe. Wymóg ten dotyczy kandydatów aplikujących na stacjonarne i niestacjonarne studia pierwszego i drugiego stopnia prowadzone na kierunku Sztuka Mediów. Internetowy System Rejestracji Kandydata umożliwia przesłanie wyłącznie 10 sztuk plików, w tym m.in. świadectwo dojrzałości czy opłata rekrutacyjna. W związku z tym sugerujemy stworzenie wielostronicowego dokumentu pdf w podziale na kategorie prac: rysunek, malarstwo, fotografia własna, fotografia na zadany temat.
Uwaga! W programie IRK można załączyć 10 plików łącznie, w tym dokumenty, opłata rekrutacyjna, świadectwo dojrzałości. Formaty i wielkość plików zostały wyszczególnione w Regulaminie rekrutacji.
STUDIA STACJONARNE I STOPNIA
Do portfolio cyfrowego na pierwszy stopień studiów należy włączyć przede wszystkim prace malarskie, rysunkowe, fotograficzne oraz prace fotograficzne na zadany temat, mile widziane są też prace dodatkowe świadczące o wrażliwości plastycznej kandydata.
Portfolio cyfrowe musi zawierać dokumentację samodzielnie wykonanych prac:
- prac malarskich – 5–7 sztuk w formacie 50 × 70 cm lub 100 × 70 cm
- prac rysunkowych – 5–7 sztuk (w tym minimum 3 z modela) w formacie 50 × 70 cm lub 100 × 70 cm
- prace fotograficzne (dorobek własny) – 10–15 sztuk w formacie 20 × 30 cm lub 30 × 40 cm
- prace fotograficzne na zadany temat, ustalony i podany do publicznej wiadomości 6 tygodni przed rozpoczęciem rekrutacji – 5 sztuk w formacie 20 × 30 cm
Portfolio może zawierać wybór innych realizacji artystycznych kandydata zapisanych jako pliki cyfrowe, również zamieszczonych w systemie Internetowej Rejestracji Kandydata, świadczących o jego wrażliwości plastycznej.
STUDIA STACJONARNE II STOPNIA
Portfolio cyfrowe składane na drugi stopień studiów nie podlega szczegółowym wytycznym jeśli chodzi o techniki, formaty prac, natomiast istotne jest przygotowanie warsztatowe kandydata i pogłębione zainteresowanie tematyką wyrażoną w obrębie preferowanych mediów.
Portfolio musi zawierać 20–30 samodzielnie wykonanych prac świadczących o aktywności twórczej kandydata:
- prace malarskie
- prace rysunkowe
- prace fotograficzne
- inne prace z zakresu sztuk wizualnych
Wymagane jest również przedstawienie prac wykonanych w okresie studiów pierwszego stopnia w formie portfolio. Portfolio może zawierać ewentualnie inne realizacje artystyczne świadczące o wrażliwości plastycznej kandydata.