Art for Democracy wystawa osób studenckich pracowni Wydziału Sztuki Mediów: Domeny Publicznej, prowadzonej przez Krzysztofa Wodiczkę i Ewę Bobrowską oraz Koncepcji Artystycznych, prowadzonej przez Sławomira Ratajskiego i Macieja Szczęśniaka w Galerii Wizytującej.

O wystawie

Art for Democracy to tytuł wystawy, a zarazem grantu Unii Europejskiej, realizowanego przez studentów dwóch pracowni Wydziału Sztuki Mediów: Domeny Publicznej, prowadzonej przez Krzysztofa Wodiczkę i Ewę Bobrowską oraz Koncepcji Artystycznych, prowadzonej przez Sławomira Ratajskiego i Macieja Szczęśniaka.

Jest ona okazją do zaprezentowania refleksji, doświadczeń i postaw pokolenia artystek i artystów, kształtujących dopiero swoje wybory artystyczne i odkrywających swoje miejsca jako obywateli w państwie demokratycznym.

Wystawa ma miejsce w Galerii Wizytującej w Warszawie w dniach 15- 29.VII,.2023.

Studenci i doktoranci biorący udział w wystawie

Xavery Descur, Krzysztof Głowacki, Stefa Gosiewski, Weronika Guenther, Piotr Maciejowski, Linda Mai Kari, Oliwia Mróz, Anastasiia Mykhailevska, Iga Niewiadomska, Mateusz Obara, Ilya Sprindzhuk, Sara Wiśniewska, Filip Zubowski.

Jak ujawnia wystawa, rola młodych artystów w kreowaniu i redefiniowaniu przestrzeni demokratycznej domeny publicznej powinna być postrzegana jako kluczowa.

Zapraszamy do obejrzenia ekspozycji!

Exhibition  in the framework  of Art for Democracy and Peace grant awarded by the European Commission to the Academy of Fine Arts in  Warsaw