W dniach 13-18 maja 2024 r. Pracownia 3d i Zdarzeń Wirtualnych II (Wydział Sztuki Mediów, ASP Warszawa), razem z 12th Studio of Painting and Expanded Media of Visual Arts (Athens School of Fine Arts), ABK Stuttgart (State Academy of Fine Arts) oraz Royal Institute of Art (Stockholm) zorganizowały i przeprowadziły krótki program mobilności łączący działania hybrydowe i stacjonarne, polegający na badaniach złożoności reprezentacji wizualnej w erze zdefiniowanej i zdominowanej przez mnogość perspektyw i obrazów cyfrowych.

Poprzez serię osobistych i wirtualnych spotkań, osoby uczestniczące badały ustanowione ramy (negując je lub poszerzając), wspólnie kształtując perspektywy dotyczące kultury wizualnej wpływającej na granice naszej wizualnej tolerancji.

Ten BIP przyjął podejście skoncentrowane na osobach studenckich, wspierając współpracę poprzez wizyty studyjne, podczas których uczestniczki i uczestnicy mogli zanurzyć się w kreatywnych środowiskach swoich rówieśników.

Wizyty te stały się katalizatorem dyskusji, umożliwiając osobom studenckim dzielenie się perspektywami, wymianę pomysłów i udzielanie konstruktywnych informacji zwrotnych. Sesje afirmatywnego feedbacku, będące kamieniem węgielnym „Post Visual Agreements”, oferowały osobom uczestniczącym platformę do udoskonalenia  zrozumienia kwestii etycznych w komunikacji wizualnej, jednocześnie umożliwiając kreatywną ocenę i kształtowanie swojej pracy w granicach reprezentacji wizualnej.

„Post Visual Agreements” miał na celu wzmocnienie pozycji młodych artystów, aby stali się aktywnymi współtwórcami przyszłości, w której empatia i kreatywność przeplatają się ze sobą.

Organizatorzy:

Poka-Yio, Professor, Painting and Expanded Media of Visual Arts, ASFA (host)
Alisa Margolis, Professor of Painting and Drawing, ABK
Blaise Kirschner, Professor in Moving image, KKH