Przedmiot w 3 i 4 semestrze studiów I stopnia, do wyboru
Treści programowe nauczania:
Zajęcia z przedmiotu scenariusz obejmują wiedzę potrzebną przy formułowaniu wypowiedzi wizualnej w postaci ciągu logicznych obrazów tworzących narrację. Ten sposób myślenia obrazami wykorzystywany jest następnie przez studentów przy realizacji zadań z zakresu wideo artu, dokumentu, animacji, performance, zadań para teatralnych, mappingu w ćwiczeniach innych pracowni.
Na pierwszym etapie zajęć studenci uczą się przełożenia swojego pomysłu, często literackiego na pojedyncze ujęcia, łączące się w sceny. Na tym etapie studenci skupiają się na rozwinięciu treatmentu i przełożenie go na storyboard.
Przy kolejnym zadaniu, studenci przygotowują już kompleksowe pakiety, na które składają się: log line, treatment, scenariusz, moodboard, storyboard z uwzględnieniem budowy stopniowania dramaturgii i dynamiki przekazu wizualnego, wynikającej z rytmu, logiki scen np. łamania zasady linearności, sposobu kadrowania i oświetlenia.
Tak szeroka formuła zajęć pozwala studentom zapoznać się zarówno z klasyczną konstrukcją narracji i budowy postaci protagonisty, jak i wykorzystywaniem zdobytej wiedzy do innych form wizualnych.
Realizowane w pracowni tematy:
Przykładowe tematy – „rodzina przy stole”, „pustka”, „granica”, „przystanek”.
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 1
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 2
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 3
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 4
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 5