BARTEK ZALEWSKI OTRZYMAŁ NAGRODĘ GŁÓWNĄ W VII KONKURSIE NAJLEPSZYCH DYPLOMÓW SZTUKI MEDIÓW!

Opublikowano 7 lipca 2021

Bartosz Zalewski, zeszłoroczny absolwent Wydziału Sztuki Mediów, otrzymał Nagrodę Główną w VII Konkursie Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego! Wydarzenie odbywało się w ramach programu Biennale Sztuki Mediów WRO 2021 REVERSO, pozwalając uczestnikom na zaprezentowanie ich prac w kontekście dużej międzynarodowej imprezy. Głównymi organizatorami wydarzenia byli Centrum Sztuki WRO i Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Praca magisterska Bartka zatytułowana „Póki kanarek śpiewa, jesteśmy bezpieczni” została zrealizowana w Pracowni Relacji Wizualnych pod opieką prof. Prota Jarnuszkiewicza i mgr Agaty Witczak.

„Praca jest moim komentarzem do współczesnej sytuacji, w której polityka i przemysł, na przekór dochodzącym z wielu stron głosom rozsądku, troski o planetę i przyszłe pokolenia, chronią i wspierają działanie instytucji – w tym przypadku kopalń – mających dalekosiężne negatywne skutki dla ekosystemów, w tym również dla ludzi. Jest to także dokument (w części „Nowy wspaniały świat”), dotyczący działań aktywistów – oddolnych, często dramatycznych nawoływań o opamiętanie i realną zmianę (zamknięcie kopalń). Mroczne korytarze kopalń, dosłownie wyeksploatowane wnętrze Ziemi, mogą symbolizować również psychikę osoby czy społeczności wyjałowionej chciwością, autodestrukcyjny trans, w którym bardzo trudno o zatrzymanie i autorefleksję. Praca jest więc głosem w dyskusji o antropocenie, mówi, że sami się w to wpakowaliśmy i tylko my możemy coś zmienić.”

Wystawa prac studentów czynna 3-23.07.2021 (środa – niedziela: 13:00–19:00) w Concordia Design Wrocław (Kamienica), Wyspa Słodowa 7.

Więcej o pracy możecie dowiedzieć się na stronie:

prw-asp

Ogromne gratulacje!