Produkcja artystyczna – warsztaty

Opublikowano 3 marca 2020

Produkcja artystyczna – warsztaty

Podejmowane zagadnienia:

Omówienie ustaw: o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Co jest przedmiotem prawa autorskiego? Czym jest prawo cytatu?

Jak pozyskać fundusze na projekty artystyczne, gdzie starać się o środki na zorganizowanie wystawy, produkcję spektaklu, czy muralu na budunku publicznym? Jak napisać wniosek o grant, czy ofertę sponsorską?

Czym się różni umowa o dzieło od umowy zlecenie? Czym jest kwota netto a czym kwota brutto?

Wizyta w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, zapoznanie się ze skalą zagadnień produkcyjnych przy organizacji spektaklów, widowisk, performansów i wystaw w galerii Opera.

Przygotowanie harmonogramu i budżetu wybranego przedsięwzięcia. Jak wyprodukować wymarzony projekt?

Autorką i prowadzącą warsztaty jest

Anna Sapiego

Kierownik Działu Programów Edukacyjnych

Teatr Wielki – Opera Narodowa

Miejsce:

Sala nr 3

Wydział Sztuki Mediów

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

ul. Spokojna 15

19 marca 16.00

26 marca 16.00

9 kwietnia 16.00

16 kwietnia 16.00

23 kwietnia 16.00

30 kwietnia 16.00

7 maja 16.00

Warsztaty adresowane są do studentów Wydziału Sztuki Mediów, ale zapraszamy także do udziału studentów innych wydziałów ASP.