Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Wydział Sztuki Mediów

Fashion Photo Shoot – jak powstaje modowa sesja fotograficzna. Warsztaty z Canon EOS R.

Opublikowano 14 marca 2019

Fashion Photo Shoot – jak powstaje modowa sesja fotograficzna. Warsztaty z Canon EOS R.

Termin: 22.03.2019 (piątek)
Miejsce: ASP, Aula, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39, Warszawa
Wstęp: wolny, obowiązuje rejestracja.

Uczestnicy warsztatów zapoznają się z całym procesem powstawania fotograficznej sesji modowej. Artysta fotografik dr Piotr Kucia wraz z firmą Canon będzie realizował sesję mody na żywo, a uczestnicy będą mogli obserwować kolejne etapy profesjonalnej sesji oraz na bieżąco śledzić efekty prezentowane na ekranie. Wybrane zdjęcia będą od razu drukowane na ploterze.
Warsztaty będą realizowane wraz z zespołem składającym się ze stylisty, charakteryzatora, fryzjera, scenografa oraz modelki.

Sesja modowa będzie zrealizowana z najnowszą kolekcją firmy KOSTES. Specjalną dekorację na potrzeby sesji przygotował scenograf Józef Gałązka.

Harmonogram warsztatów:
11.00 Otwarcie warsztatów.
10.05-11.40 Prezentacja nowego systemu Canon EOS R przez Roberta Woźniaka z Canon Polska.
12.00-15.00 Warsztaty z fotografii mody z dr Piotrem Kucią z Wydziału Sztuki Mediów.
15.00-16.00 Warsztaty z druku na ploterach i drukarkach Canona.

REJESTRACJA: https://canonfashionphoto.evenea.pl

O PROWADZĄCYM:
Dr Piotr Kucia
Fotograf wielu kampanii reklamowych w kraju oraz w Azji, fotograf mody. Adiunkt na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, inicjator i koordynator wielu akcji i projektów edukacyjnych, bazujących na innowacji i nowych technologiach. Nagradzany na konkursach fotograficznych w Polsce i na świecie. Od ponad 20 lat współpracuje z polskimi czasopismami mody. Ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. W ostatnim roku miał trzy wystawy indywidualne w kraju oraz za granicą.
W wolnych chwilach zajmuje się fotografią otworkową.