Kolejna edycja warsztatów filmowych na ASP

Opublikowano 14 stycznia 2019

Na Wydziale Sztuki Mediów odbyło się już pieć warszatów filmowych, dla studentów Akademii Sztuk Pięknych.  Warsztaty  od 2 lat są współfinansowne przez  Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach programu operacyjnego “Edukacja i upowszechnianie kultury filmowej”. Tematami warsztatów były m.in.  rejestracja obrazu cyfrowego w zapisie LOG i RAW przy użyciu różnych kamer od HD do 4K, oświetlenie planu filmowego, kamera w ruchu  oraz wstępna analiza obrazu zarejestrowanego podczas warsztatów.

Zadanie adresowane jest przede wszystkim do studentów, którzy w swojej pracy twórczej zamierzają wykorzystywać film jako medium. Wykorzystanie bogatego i nowoczesnego zaplecza technicznego najnowocześniejszych kamer i sprzętu oświetleniowego wraz z fachową obsługa pozwoli studentom profesjonalizację ich przyszłych zawodów. W ciągu kolejnych trzech spotkań studenci przygotują scenariusz filmu, który zostanie zrealizowany  pod opieką  dr Piotra Kuci, pomysłodawcy warsztatów. Efekt końcowy oraz materiały z planu będą udostępnione na stronie Wydziału.