Zapraszamy na pokaz w ramach Międzynarodowego Dnia Animacji

Już w najbliższy poniedziałek o godz. 20 Wydział Sztuki Mediów zaprasza na pokaz filmów  w ramach Międzynarodowego Dnia Animacji. Aula, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39

Międzynarodowy Dzień Animacji to coroczne święto obchodzone na cześć pierwszego publicznego pokazu animacji, który odbył się w 1892 roku w Paryżu. W ramach obchodów odbywają się pokazy filmów animowanych przygotowywane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego (ASIFA), zrzeszające ponad 5000 twórców filmów animowanych z całego świata. Podczas pokazu prezentowane będą najnowsze animacje autorskie z całego świata (m.in. Australia, Brazylia, Francja, Indie, Niemcy, Rosja, USA – selekcjonowane przez członków Stowarzyszenia ASIFA z poszczególnych krajów). Koordynatorem ogólnopolskich obchodów jest Stowarzyszenie ASIFA Poland, a pokazowi w Warszawie kuratoruje Wydział Sztuki Mediów ASP.

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2017