Wystawa Festiwalu Warszawa Singera na Wydziale Sztuki Mediów

W sobotę 9 września o godz. 19.00 zapraszamy na FINISAŻ WYSTAWY „TEKHELET – ŚWIATŁO” REALIZOWANEJ PRZEZ PRACOWNIĘ ALTERNATYWNEGO OBRAZOWANIA

PROF. WŁODZIMIERZA SZYMAŃSKIEGO

Galeria Spokojna, ul. Spokojna 15 | wstęp wolny

Asystent: Nadia Issa

Uczestnicy: Barbara Dziubasik, Tamir Erlich, Aleksandra Kabańska, Nadia Issa, Joanna Jurga, Mateusz Kowalczyk oraz – prof. Włodzimierz Szymański

„TEKHELET – ŚWIATŁO” to kontynuacja i rozszerzenie projektu „OR – ŚWIATŁO” zrealizowanego w roku 2015. Inspiracją dla działań w tym obszarze jest Hanukkah „Święto Świateł”, które staje pretekstem do osobistych wypowiedzi młodych artystów. Jest to rozumienie idei „światła” jako żywego, namacalnego, współczesnego zjawiska, którego charakter jest głęboko osadzony w dorobku kulturowym awangardy i w świadomości ponowoczesnej. Za pomocą obiektów 2d oraz instalacji przestrzennych młodzi artyści starają się zderzyć świat funkcjonujący w sferze pamięci i tradycji ze światem współczesnym, znajdując odniesienia kulturowe, łącząc tradycyjne formy ze współczesnymi środkami wyrazu artystycznego.

Impreza towarzysząca zorganizowana przez Wydział Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Wystawa otwarta od 27 sierpnia do 9 września, w godz. 13.00-21.00.

Alternatywne Obrazowanie Światło OR

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2017