Akademia Sztuk Pięknych

Wydział Sztuki Mediów

28 października 2016

Miejsce: Galeria Spokojna, Wydział Sztuki Mediów ASP w Warszawie, ul. Spokojna 15.

9:00 – 10:00 – rejestracja, poranna kawa.

10:00 – Otwarcie konferencji przez prof. Wiktora Jędrzejca, Prorektora ds. nauki i rozwoju ASP w Warszawie i dr hab. Prota Jarnuszkiewicza, prof. ASP, Dziekana Wydziału Sztuki Mediów.

(20-minutowe wystąpienia i 10-minutowy czas na zadawanie pytań oraz dyskusję)

10:30 – Visual Communication through movement (a method of teaching) – Adina Bar-On, wykład otwierający nauczycielki i artystki performance z Bezalel Academy of Art and Design w Jerozolimie.

11:00 – Łukasza Huculaka „Ciało niebieskie” – dr Maria Wrońska – Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

11:30 – Artist as an anthropologist – anthropologist as an artistprof. Marek Wasilewski Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu.

12:00 – przerwa na kawę, herbatę i przekąski.

12:30 – Education in arts, between academicism and contemporary practicedr Milena Jovićević oraz Marko Marković – Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Czarnogórze.

13:00 – Wizualność, obrazowanie – sens terminologii sztuk wizualnych w tradycji intermedialnej – prof. Artur Tajber – Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie.

13:30 – The teaching of the History of Cinema as an extension and deepening of the understanding of Art History: the example of the Pasolini movies – prof. Salvo Bitonti Accademia Albertina di Belle Arti di Torino.

14:00 – obiad w Cafe Spokojna, ul. Spokojna 15 w Warszawie.

15:30 – Community Based Practice and the Aesthetics of Philanthropyprof. Jacek Kolasiński – Florida International University.

16:00 – Edukacja przez partycypacjędr Tomasz Opania – Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Prelekcje będą tłumaczone z języka angielskiego na język polski oraz z języka polskiego na język angielski.

16:30 – podsumowanie konferencji i dyskusja.

17:00 – rozmowy, wymiana spostrzeżeń i kontaktów.

17:30 – Otwarcie wystawy Made in Photo 9. Wystawa jest efektem współpracy między Pracownią Fotografii Intermedialnej z ASP we Wrocławiu, a Pracownią Narracji Fotograficznej z ASP w Warszawie oraz realizacją projektu badawczego Kreacyjne, inscenizacyjne i intermedialne cechy realizacji fotomedialnych.

29 października 2016

9:30 – 10:00 – poranna kawa.

10:00 – Prezentacja Bezalel Academy of Arts and Design w Jerozolimie.

10:45 – Prezentacja Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

11:30 – Prezentacja Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

12:15 – 12:45 – przerwa na kawę, herbatę i przekąski.

12:45 – Prezentacja Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

13:30 – Prezentacja Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

informacja_na_strone_www.ai